1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Nowa pula GR Supry
31-08-2022

Nowa pula GR Supry

Do zamówienia w salonach Toyoty w Polsce
Toyota z myślą o klientach w Polsce przygotowała nową pulę GR Supry. Sportowe coupé będzie dostępne w różnych konfiguracjach i z silnikiem 2.0 i 3.0 oraz z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. 
  • Piąta generacja Toyoty GR Supry zadebiutowała w Europie w 2019 roku. Dwuosobowe sportowe auto o klasycznych liniach coupé wyróżniało się świetnymi właściwościami jezdnymi. Sprzyjała temu przemyślana konstrukcja pojazdu – wypracowanie złotych proporcji rozstawu osi i rozstawu kół w stosunku 1,55, idealne rozłożenia mas między przodem i tyłem oraz tylny napęd. 

    W standardzie dostępny był też elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Hamulce z wentylowanymi tarczami otrzymały z tyłu czterotłoczkowe zaciski, a na 19" felgi aluminiowe założono opony Michelin Pilot Super Sport.

Nowa GR Supra była pierwszym modelem ze sportowej linii GR, opracowanej przez zespół TOYOTA GAZOO Racing. Samochód był dopracowywany podczas ekstremalnych testów na legendarnej Pętli Północnej toru Nürburgring. Z czasem linia ta została poszerzona o modele GR Yaris, GR 86 i dostępną na wybranych rynkach GR Corollę. 

Sportowe coupé Toyoty jest oferowane z silnikiem 3.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 340 KM i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm lub z silnikiem 2,0 l Twin-Scroll Turbo o mocy 258 KM, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 400 Nm. Obie jednostki współpracują z automatyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach. Większy silnik można też skonfigurować z 6-biegową skrzynią manualną z inteligentnym systemem sterowania iMT. 

GR Supra – dostępne wersje i konfiguracje

  • Za nową GR Suprę zapłacimy od 231 900 zł. Samochód w tej cenie jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik, automatyczną skrzynię biegów, a także oferuje bogate wyposażenie. Konfiguracja z dodatkowym Pakietem Sport kosztuje 241 900 zł. 

    Za wersję Executive z silnikiem 3,0 l o mocy 340 KM i automatyczną skrzynią zapłacimy 339 900 zł. Do wyboru jest także wersja ze skrzynią manualną, która kosztuje 329 900 zł. Można ją wzbogacić o ekskluzywny biały matowy lakier D12 Moonstone White, który kosztuje 10 000 zł.

Zamówienia na GR Suprę można już składać w salonach Toyoty. Na polski rynek trafi od 60 do nawet 100 egzemplarzy tego modelu. Auta będą wyprodukowane od grudnia 2022 roku do lutego 2023 roku i w krótkim czasie trafią do swoich właścicieli.