1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota najbardziej niezawodną marką popularną w rankingu J.D. Power
16 lutego 2024

Toyota to najbardziej niezawodna marka popularna

Ranking J.D. Power 2024

W rankingu J.D. Power 2024 U.S. Vehicle Dependability Study Toyota awansowała na pozycję lidera wśród marek popularnych. Aż 5 jej modeli triumfowało pod względem niezawodności w swoich segmentach.

J.D. Power to wiodąca amerykańska organizacja konsumencka, która analizuje dane zebrane od użytkowników aut i na ich podstawie co roku tworzy ranking o nazwie U.S. Vehicle Dependability Study. W najnowszej edycji badania, które trwało od sierpnia do listopada 2023 roku, udział wzięło 30 595 właścicieli trzyletnich aut (z 2021 roku modelowego). Ankieterzy zebrali dane na temat awarii, usterek i zakłóceń w działaniu wszystkich elementów istotnych z punktu widzenia użytkownika w aż 184 obszarach problemowych podzielonych na 9 kategorii, a następnie przygotowali zestawienie, w którym w tym roku sklasyfikowano aż 30 marek motoryzacyjnych.

W porównaniu z rokiem ubiegłym Toyota poprawiła swój wynik aż o 21 pkt! Tym samym awansowała na drugą pozycję – tuż za Lexusem (135 pkt). 147 pkt Toyoty jest najlepszym rezultatem spośród wszystkich marek popularnych.

5 modeli Toyoty liderami w swoich segmentach

Tegoroczne zestawienie J.D. Power zdominowały Toyota i Lexus. Aż 16 z 17 sklasyfikowanych aut japońskiego producenta znalazło się w Top3 w swoich segmentach. 9 modeli (5 Toyot i 4 Lexusy) okazało się najbardziej niezawodnymi w porównaniu z bezpośrednimi rywalami. Od 2017 roku żaden producent nie zdobył aż tylu wyróżnień.

Tak na przykład popularne w Polsce modele Corolla i Camry wykazały się największą trwałością w segmentach Compact Car i Midsize Car. Z aut dostępnych na rynku amerykańskim wyróżniono modele 4Runner (Midsize SUV), Tacoma (Midsize Pickup) oraz Tundra (Large Light Duty Pickup).

Niezawodność zwiększa zaufanie

Najnowszy ranking J.D. Power jest kolejnym potwierdzeniem niezawodności aut Toyoty. Właściciele samochodów tej marki spotykają się ze stosunkowo niewielką liczbą usterek, co zwiększa zaufanie do producenta i wpływa na decyzje zakupowe. Według badania J.D. Power 2023 U.S. Automotive Brand Loyalty Study ponad 60% kierowców wraca do Toyoty przy podjęciu decyzji o wymianie samochodu na nowszy model, a marka już od dwóch lat cieszy się największą lojalnością swoich klientów.

O wysokiej satysfakcji właścicieli samochodów Toyoty świadczy też pierwsze miejsce wśród producentów samochodów popularnych w badaniu niezależnej organizacji American Customer Satisfaction Index (ASCI). W 2023 roku Toyota osiągnęła 84 pkt na 100 możliwych.