Wideorozmowa z doradcą
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd - jesteśmy otwarci

Toyota największą firmą motoryzacyjną świata

Ranking Fortune Global 500 2021

2021-10-28

Magazyn Fortune ogłosił najnowszy ranking Fortune Global 500®, uwzględniający 500 największych firm na świecie. Zgodnie z tym zestawieniem w 2021 roku Toyota Motor Corporation zajęła pierwsze miejsce wśród największych firm motoryzacyjnych.

W najnowszym rankingu Fortune Global 500 Toyota nie tylko ponownie znalazła się w pierwszej dziesiątce, ale poprawiła swój wynik o jedną pozycję. Obecnie jest 9. największą firmą na świecie z rocznym dochodem 256,7 mld dolarów.

Coroczny ranking Fortune Global 500 cieszy się dużym uznaniem w świecie biznesu. Stanowi obiektywny wyznacznik sukcesu, gdyż uwzględnia łączne przychody największych na świecie korporacji. Pomimo trudności wynikających z pandemii i wywołanego przez nią kryzysu, firmy znajdujące się na liście Global 500 wygenerowały łączny przychód 31,7 bilionów dolarów i 1,6 biliona dolarów zysku, zatrudniając 69,7 milionów ludzi na całym świecie.

Toyota od lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Doskonałym przykładem tego jest fakt, że w pierwszej połowie 2021 roku Toyota Motor Corporation sprzedała najwięcej samochodów spośród wszystkich producentów – 5 467 218.

Japoński koncern jest też pionierem zelektryfikowanej motoryzacji. Jako pierwszy wprowadził na rynek elektryczny samochód hybrydowy – Toyotę Prius. Do dziś na całym świecie sprzedano ponad 18,7 milionów zelektryfikowanych samochodów marki.

Warto podkreślić, że Toyota dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. W związku z tym wprowadza do swej oferty samochody reprezentujące wszystkie technologie zelektryfikowanych napędów – pełne hybrydy, hybrydy plug-in, auta elektryczne na wodór oraz na baterie. Do 2025 roku Toyota planuje rozbudować gamę zelektryfikowanych samochodów z obecnych 55 modeli do 70 aut. Do sprzedaży wprowadzona zostanie m.in. nowa linia aut na baterie bZ, które dołączą do sprzedawanych obecnie: PROACE Electric i PROACE CITY Electric, Toyoty C-HR EV i IZOA EV oraz Lexusa UX 300e. Elektryczny model Toyota bZ4X, pierwszy z linii bZ, zadebiutuje na rynku w najbliższych miesiącach.

Ranking Fortune Global 500 i jego metodologia

W rankingu Fortune Global 500 firmy są porównywane na podstawie łącznego przychodu w ciągu ostatniego roku fiskalnego, zakończonego najpóźniej 31 marca 2021 roku. Dane zbierane są na podstawie oficjalnych raportów finansowych, udostępnianych publicznie oraz przekazywanych rządowym agencjom fiskalnym.

Pełny ranking Fortune Global 500 jest dostępny na stronie
https://fortune.com/global500/

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły